Найкращий слайм

 

Найкращий слайм

 

Слайм – це, мабуть, найдивовижніша антистрес-іграшка, яку тільки можна було придумати. Діти та дорослі піддаються потоку емоцій і годинами безперервно стискають, розтягують і кидають яскраві лизуни.

Серед величезної різноманітності, складно помітити різницю, проте слайми вже давно розділилися на десятки категорій, кожна з яких відрізняється унікальною текстурою, що дає можливість отримувати різні відчуття від гри.

 

                                                   

Перший слайм

 

Вперше світ побачив слайм далекого 1976 року, компанія Маттел, з виробництва іграшок, експериментувала з різними формами шляхом хімічних досліджень. Довгий час нова іграшка стояла на стадії розробки, проте все змінилося в день, коли 11-річна дочка господаря фірми взяла все у свої руки. Граючись вдома з хімічними компонентами, вона змішала гуарову камедь і буру, що, як наслідок, і дозволило створити перший слайм.

На вигляд він був неймовірно рідкий, тягучий і зовсім не чіплявся до рук. Зараз ця текстура зветься “слайм витікання”.

Інноваційну іграшку швидко запустили у масове виробництво, розфасували у пластмасові баночки та відправили у світ.

Проте успіх прийшов і пішов, зелений слиз підірвав світовий ринок і так само швидко випарувався з прилавків. Діти неохоче грали з новою іграшкою, а дорослі взагалі її гидувалися.

Тільки 1984 року слайм відкрив друге дихання. Фільм "Мисливці на привидів" зародив новий інтерес до старої іграшки. У кінострічці з'явився зелений слизький персонаж на ім'я Лизун, який повністю складався з протоплазми. Його образ точно нагадував слайм, і діти з усього світу згадали про слиз.

 

 

Склад слайму

 

Слайм за своїми фізичними властивостями неодноразово дивує та вражає дітей. Така проста і доступна іграшка в основі містить 2 компоненти і є неньютонівською рідиною. До основних фізичних особливостей відносять:

 • пружність у відповідь на удар;

 • м'якість у відповідь на тиск.

Слайм складається з 2-х речовин, які скріплюють між собою масу та надають їй форми. У якості "скріплення" використовують клей ПВА, він дозволяє іграшці розтягуватися і не рватися, а бор або борна кислота виступають як загусник, що надає слайму форму.

Сьогодні ринок заповнений різними видами слаймів, вони відрізняються один від одного: формою, текстурою, кольором, пружністю та іншими несподіваними особливостями типу магнетизму чи зміни кольору.

 

                                               

 

Текстури слаймів

 

Оріджинал слайм – це класична текстура, рецепт якої було винайдено у 1976 році. Однак замість початкового полімерного з'єднання гуарової камеді за основу було взято звичайний клей ПВА. Оріджинал рідко використовують як повноцінну іграшку, як правило він стає основою для складніших різновидів. Його консистенція м'яка та еластична, він легко розтягується і трохи липне до рук. Має матовий чи глянцевий ефект.

                                           

           

Баттер слайм – це щільна текстура, яка на дотик дуже м'яка та ніжна, як вершкове масло. Граючи з ним Ви відчуєте наскільки піддатлива консистенція і легко розмазується по рівній поверхні. Слайм дуже легко поділяється на шматочки та без проблем збирається в єдину грудочку. Під час гри можна відчути його жирну консистенцію, яка зовсім не залишає слідів. Такого ефекту досягають завдяки додатковому компоненту - глини або пластиліну.

 

                                                         

Кранч слайм - це хрусткий лизун, який виглядає яскраво та сучасно, а за відчуттями приносить море позитивних емоцій. Антистрес дуже приємно м'яти в руках, а пінопластові кульки смішно хрумтять і перекочуються. У поодиноких випадках у кранчі додають не пінопластові кульки, а повітряні бульбашки. Проте хрумкий ефект від цього не змінюється.

 

                                                        

Сніговий слайм - це м'яка, повітряна хмарка, яку неймовірно приємно стискати і розтягувати. Вон не липне до рук, а на дотик можна відчути маленькі частинки штучного снігу, що додають до основи.

                                                       

 

 

Джеллі слайм – це дуже еластична текстура схожа на желе. Вона дуже легко стискається та енергійно відскакує від рівних поверхонь. Структура може рватись на дрібні частинки, а може тягнутися і відокремлюватися шматочками. Її особливість – яскраві наповнювачі. Це можуть бути фімо або шармики різних кольорів та форм.